wordbrain Ipuçları

Wordbrain için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenin! Kelime bulmacalarını herkesten çok çözmeyi severiz, her soruyu kendimiz çözmeyi tercih ederiz. Peki, ilerleyemediğiniz halde anwsers’ı izlemek istemediğinizde ne yaparsınız? Bu bölümün tamamı budur. Size oyun hakkında nasıl genel ipuçları ve tavsiyeler verecek, oyun oynarken size yardımcı olabilecek tüm kaynakları sunuyoruz.

Wordbrain’ı Oynatmanın Genel İpuçları

Aklınızı açın ve kelimeleri düşünün. Wordbrain oynamaya devam ederken, belirli bir konuya girmeyin. Kelime seçeneklerinin geniş yelpazesine bakmanız gerekir.

Kelimeler belirli bir konuyla veya belirli bir türe bağlı değildir. Bazen sıkışabilir, çünkü yanlış kelime türünü kullanmayı düşünüyorsunuz. Wordbrain yanıtlarının esas olarak isim ve zarflardan oluştuğunu bilmenize yardımcı olabilir. İsimler, sözlükte bulabileceğiniz “”önyükleme”” veya “”araba”” gibi bir nesne için bir addır; sıfat ise “”mutlu”” veya “”hızlı”” gibi bir şeyi açıklayan bir kelimedir. Lütfen Wordbrain yanıtlarının aşağıdaki kelime türlerinden oluştuğunu unutmayın:

  • “”Yere”” veya “”okunan”” fiiller (bir işlemi açıklayan kelimeler)
  • “”Harry””, “”Lego”” veya “”Hindistan”” gibi özel isimler (Wordbrain 2 oynamadığınız sürece!)
  • Tıreli veya kesme işaretleri içeren kelimeler.

Yukarıdaki ikinci kuralın bir istisnası, Wordbrain Temaları’nı çalıştırırsanız gelir. Bu oyunda her seviye paketi, yiyecek veya müzik türleri gibi belirli bir konuyu temel alır. Ancak bu daha kolay olmaz. Tahmin etmeniz gereken kelimeler, konunun jargonunun belirli kelimeleri olabilir. Konuyla aşina değilseniz, kelimeyi kaçırabilirsiniz. İlk düzeyler genel bilgi, ancak daha üst seviyelere çıktıkça İşletme ve Ekonomi, Mühendislik, Biyoloji ve Araştırma gibi konulara erişirsiniz. Konuyla aşina değilseniz, bu seviyelerdeki kelimeler çok zor olabilir. Sıkışırsanız, tüm Wordbrain bulmacalarına verilen cevapların ana sayfamız üzerinden olduğunu unutmayın.

Temel Strateji

Aradığınız kelime sizin için açık değilse, o zaman biraz strateji belirleme zamanı geldi. Tek bir kelime için, tüm olası kombinasyonları sistematik olarak deneyebilirsiniz. Deneme sayısında herhangi bir sınır olmadığı için oyunun ilk aşamasında uygulanabilir bir çözüm olabilir. Oyununuz harflerle dolunca, bu seçenek daha az uygundur. En zor seviyeleri geçmek için daha sonra başka stratejilere geçmelisiniz.

En Zor Düzeyler İçin Bir Strateji

Aradığınız kelime sizin için açık değilse, o zaman biraz strateji belirleme zamanı geldi. Tek bir kelime için, tüm olası kombinasyonları sistematik olarak deneyebilirsiniz. Deneme sayısında herhangi bir sınır olmadığı için oyunun ilk aşamasında uygulanabilir bir çözüm olabilir. Oyununuz harflerle dolunca, bu seçenek daha az uygundur. En zor seviyeleri geçmek için daha sonra başka stratejilere geçmelisiniz.

En Zor Düzeyler İçin Bir Strateji

Wordbrain’deki en zorlu seviyelere ulaştığınızda birçok kelimeyi tahmin etmeniz gerekecek. Önce, resmin tamamında görebileceğiniz kadar çok kelime çözmeniz önerilir. Doğru düzen hakkında çok fazla endişelenmeyin. Doğru bulmazsan, tekrar başlayabilirsin. Sözcükler değişmediğinden oyun tahtasındaki tüm harfleri ortadan kaldırmak için doğru sırayı bulmanız yeterlidir.

Strateji, bulmanız gereken kelimeleri bilmektir. Bulmacayı ikinci veya üçüncü kez yapmanız gerekse bile, tüm kelimeleri bildikten sonra devam etmeniz daha kolay olacaktır. Aksi takdirde, hangi kelimenin ileri gidebileceği konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Mektupları Sökme

Wordbrain’deki kelimelerin harflerin şifresini çözmekle ilgilidir. Scrabble’ı biliyorsanız, daha önce de harmanlanmamış harfleriniz var demektir. Bir kelime oluşturmak için harflerin birleşimini denemekten korkmayın. Unutma, zaman veya girişim sınırı yoktur ve haklı olabilirsiniz.

Mektupların şifresini çözerken, yazım denetimi doğrudur. Yabancı bir dilde oynarken bu özellikle zorluyor. Fakat İngilizcede bile, Yazım Arı egzersizlerinizde yüksek puan alamadıysanız, biraz sorun yaşayabilirsiniz. Wordbrain her zaman kelimeleri doğru şekilde heceleyebilir. Deyimler, moda kısaltmaları veya kısaltmalar kullanılmaz (TV gibi en eski olanlar hariç). Wordbrain’i oynarken LOL, DIY veya FYI gibi şeyleri bulamazsınız, bu yüzden bunları aklınızdan uzak tutun.

Verilen harflerinizi çözdüğünüzde, sesli harfleri ana öğeleriniz olarak düşünün. Genellikle iki ünsüz arasında bulunurlar, bu nedenle bunları akıllıca birleştirmeniz gerekir. Ünsüzleri gördüğünüzde, birbirine iyi gidebilecek komşu ünsüzleri, örneğin “”inci””, “”br”” ya da “”sp”” gibi az sayıda sınıftan tanımlayın. Bunların çoğu h, t s, r ve p harfleriyle ilgilidir. Onları bulurken, bir sesli harfle birleştirilmek üzere onlara katılın. Belli seviyede sözcüklerin çoğunu bu şekilde bulacaksınız.

İki özdeş harfi birlikte gördüğünüzde şüphe edin. Çoğu zaman, çift harfli bir kelimenin parçası olacaklardır. Harf kombinasyonunuzu test ederken bunu göz önünde bulundurun. Bir kelimeyle iki harf sıklıkla yazılan yazım hatalarından biridir ve oyunu kazanmak için bunlardan kaçınmanız gerekir.

İpuçlarınızı Saklayın

Zor bir seviyeye girdikten sonra ipuçları kıt görünür. Sözcük siparişini tahmin etmenize yardımcı olması için ipuçlarınızı tutun. Çözülebilecek işlemde size yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı kaynaklar vardır. Örneğin, birçok kelimeden birini unscramble uygulamalardan birini kullanabilirsiniz, etrafında vardır. IOS ve Android için birçok Word Unscramble uygulaması var.

Belirli bir seviyedeki yanıtı bulmak için sitemizi de kullanabilirsiniz. Wordbrain uygulamasında mevcut tüm dil paketleri üzerindeki tüm düzeyleri içeren cevapları bir araya getirdik.

Be the first to comment on "Wordbrain Ipuçları"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*